Антикваріат (лат. аntiquus «старий») – художньо-історичний термін, який вживається для опису різноманітних категорій старовинних речей, які мають значну цінність.

Антиквар 1 Антиквар 3

Антиквар 4 Антиквар 5 Антиквар 6

Антиквар 7

Антикваріат в цілому – це старі речі або рідкісні художні витвори чи інші цінні речі, які являються об’єктами колекціонування і торгівлі. До предметів антикваріату найбільш часто відносять: меблі, книги, скульптури, антикварні картини,предмети домашнього вжитку тощо. Захоплюються антикваріатом як приватні колекціонери, так і державні установи, для яких ці предмети є частиною історії.

Ознаки антикваріату:

1. Вік (не менше 50 років) і при цьому речі між 15 і 50 роками можуть бути врахованими до вінтажу.

Vintage прийшов до нас з французької мови, де спочатку це слово означало високласне вино багаторічної витримки. В архітектурі – це напрям, заснований на поєднанні в декорі сучасних і старовинних предметів. Вінтажні речі – це висока якість, шляхетність, унікальність. Речі, які здатні прикрасити будь-який інтер’єр.

Вінтаж 1 Вінтаж 2 Вінтаж 3

Вінтаж 4 Вінтаж 5

Вінтаж 6 Вінтаж 7 Вінтаж 8

2. Раритетність.

Раритет походить від німецького rarität, із латинського raritas – розріженість; рідкість, із rarus – рідкий, негустий, рідкісний.

Серед раритетів виділяють:

Рідкісна поштова марка. 1857р. Росія. Первая телеграфная марка России. 1866г. Большая королева на бумаге верже.1868г. Голубой Маврикий.Раритет мирового класса.

Причини появи раритетів:

§ Рідкість по віку.

§ Рідкість через спеціально знижений тираж.

§ Ексклюзивна історія.

3. Не серійність.

4. Пов’язаність з історичною епохою чи історичними подіями.

5. Не можливість відтворення.

6. Художня, історична, культурна цінність.

7. Матеріальна цінність (папери, картини, дорогоцінне каміння, золото, дерево тощо).

Антикваріат – це зазвичай стара річ, виготовлена талановитим майстром. Люди, які збирають антикварні речі, часто не задумуються про рідкість чи красу. Ці речі цікаві тим, що відкривають картину з життя та побуту попередніх поколінь.