Радван Олег

Дата народження: 1956 рік
Регіон: Київ
Вид мистецтва: живопис
Стиль художника: реалізм
Жанр: натюрморт, портрет, фігуратив
Техніка: полотно, олія

Радван Олег
Художник

 

Творча діяльність

Нагороди у престижних конкурсах:

• Переможець конкурсу International ARC Salon в номінації Figurative 2008/2009 рр.

• Лауреат премії «За виключні заслуги», Асоціації портретистів Америки 2008 р.

• Лауреат премії гільдії Charlotte County Art 2008 р.

• Лауреат премії «Кращий портрет», Національна спілка художників Америки, 2008 р.

• Переможець “Isabel Steinschneider Memorial Award (Founder)”, Гудзонська Асоціація Мистецтва. Національний Художній Клуб, Нью-Йорк, США 2007 рік.

• Переможець конкурсу Richeson 75, 2007 рік. 

Міжнародні виставки:

2005 - International Biennale of Contemporary Art in Florence, Italy

2004, 2006- International Art Expo, Javits Convention Center, New York, USA

2013 - Європейський музей сучасного мистецтва, Барселона

2014 -«Альтернатива. Україна – реалії та майбутнє», MAUERMUSEUM - MUSEUM HAUS AM CHECKPOINT CHARLIE, Берлін, Бельгія, Люксембург

2015 - проект «Альтернатива. Україна – реалії та майбутнє», Брюссель

2015 р. -  проект «Mapping. Ukraine» в галереї «Rathaus Charlottenburg» (м.Берлін)

2015 р. - проект «AZone» в музеї  MAUERMUSEUM - MUSEUM HAUS AM CHECKPOINT CHARLIE, м. Берлін

Персональні виставки в Україні:

2012 - персональна виставка "Між світами"  в галереї  "Гамма" 

2013 - персональна виставка "Деформації" в арт-центрі  Якова Гретера

2013 - персональна виставка "Чисті сутності Радвана"  в арт-галереї " Мануфактура"

2015 - персональна виставка "Гра свідомості" в арт-центрі Я. Гретера

  Життєва, творча енергія вирує в кожному з нас, вона з нами від народження.  Сила необхідна для реалізації цілей, бажань, задумів, для нашого розвитку і вдосконалення.
    Чи завжди ми її направляємо в необхідне русло? Питання часу…
Як ви думаєте, для того щоб реалізуватися в живописі, потрібно навчатись? Більшість скажуть так. Навчатись ремеслу можливо, але художником потрібно народитися. Цей талант даний від Бога. І доказом тому є роботи художника Олега Радван.
"Я відношусь до категорії людей, котрі не люблять навчатися. Навіщо вчитися тому, що вмів робити колись. Мене постійно переслідує відчуття, що я вже це робив в іншому житті. В своїх роботах я схиляюся до класичного реалізму, до школи старих майстрів, можливо цим пояснюється "дежавю". Коли я працюю, відчуваю, що моєю рукою хтось водить, мені легко пишеться".
 Враження від перегляду робіт Олега Радван передати словами не можливо, одразу розумієш «все в наших руках» та в силі думки, незважаючи на життєві ситуації, стереотипи закладені в суспільстві.
Олег Радван – художник, митець, провідник для нас між двома світами.
Ви можете сказати, що без спеціальної освіти - це любитель. Подивіться на його роботи! Це високий професіональний рівень, підтверджений участю в багатьох престижних виставках в Америці, отриманими нагородами.
З одного боку в його роботах – це перехід від світу реальної людини та її оточення в образ, що передає внутрішню гармонію особистості з усіма тяготами долі. Постукати в кожну душу та відкрити потаємне образу, який передає пензлем.
Олег, художник, що зумів зробити портрети витворами мистецтва, натомість ледве прикрашеного наслідування натурі. Для нього портрет - не механічне виробництво. "Я відношусь до своїх робіт, як драматург. Мої картини - це моя сцена. А чоловіки, жінки, діти - це мої актори, котрі з допомогою кольору, світла та пензлика виконують ролі в моєму німому уявленні" - говорить Олег.
По відношенню до моделі Олег гранично шанобливий, ніколи не дозволяє собі ні краплини іронії. Як і більшість портретистів, він пише свою сім'ю - дружину та дітей. У нього красуня донька, два сини та внучка. Пише і самого себе - просто, без прикрас, інколи з добрим, інколи з прискіпливим поглядом. В своїх портретах сміливо стверджує ідею людського достоїнства. Як портретист з гордістю розуміє, що моделі набувають на полотні зримо - дійсне існування і залишаться назавжди в пам'яті нащадків завдяки його таланту.Портретна концепція Олега Радван тісно пов'язана з моральною філософією. Головною її метою вважається Людина.
З іншого боку –  це паралель між картинами живого портрету і неживого, тобто натюрморт.
В досить зрілому віці 46 років, маючи власну думку, бачення світу, Олег Радван працює в напрямку модернізм, жанр портрет, фігуратив, натюрморт.
 . Не буде перебільшенням те, що Олег Радван представляє собою тип художника, що усвідомлює своє призначення в мистецтві. У нього розвинене почуття внутрішньої свободи (відсутні академічні рамки), відчуття особистого достоїнства, неймовірна цілеспрямованість та віра правильності направленості в житті та живописі. В його роботах видно індивідуальність майстра. Йому властиві високі моральні якості, показове й серйозне відношення до праці митця. А хороші картини рівноцінні хорошому поступку.
Його тайна полягає в тому, що володіючи надзвичайною логікою й діючи методично, він з самого початку знав, що будує життя день за днем, і замість того, щоб витрачати сили на хвилювання щодо завтрашнього дня, використовує всю свою життєву силу, енергію й талант на день сьогоднішній. А завтра буде день - буде їжа і будуть нові картини!
 
Хліб і вода

2011 рік 300х400 полотно, олія

Хліб і вода
Детальніше...
Хліб і два глечика

2013 рік 400х500 полотно, олія

Хліб і два глечика
Детальніше...
Хліб і цибуля

2013 рік 410х510 полотно, олія

Хліб і цибуля
Детальніше...
Цибуля на дереві

2013 рік 310х410 фанера, олія

Цибуля на дереві
Детальніше...
Цибуля на полотні

2013 рік 310х410 полотно, олія

Цибуля на полотні
Детальніше...
Червона цибуля

2013 рік 400х500 полотно, олія

Червона цибуля
Детальніше...
Чайник і хліб

2013 рік 355х455 полотно, олія

Чайник і хліб
Детальніше...
Показано 1-7, всього 7 творів