Скульптура

Современная скульптура

Мы рады приветствовать вас в нашем разделе «скульптура»! Если вы оказались здесь, это означает, что вас интересует качественное прикладное искусство в Украине и, возможно, вы хотели бы не только купить картину маслом в нашей галерее, но и купить скульптуру для вашего дома, или купить статуэтку в подарок близкому человеку или деловому партнёру.

В галерее «Гамма» Вы имеете возможность купить скульптуры, выполненные из различных материалов – глина, гипс, металл, камень, дерево и различными методами – лепка, литьё, ковка, высекание, чеканка, резьба по кости.

Скульптура представляет собой особый вид искусства, произведения которого имеют трехмерный объем. Разделение скульптуры происходит по видам (круглая и рельеф), назначению (станковая, монументальная, монументально-декоративная и жанрам (портретная, бытовая, анималистическая, историческая и пр.). Так же, как и живопись, на первом этапе своего развития она имела религиозный характер.Современная скульптура Киева В первобытном обществе скульптура использовалась для лепки фигурок и рельефов, в Древнем Египте и на Востоке – для ваяния фигур богов, людей и животных. В античное время в скульптуре разрабатывалась возможность передачи движения фигуры, в средние века внимание уделялось передаче чувств и эмоций изображаемого объекта. Постепенно скульптура развивалась, приобретала все большее значение и уже в эпоху Возрождения достигла своего апогея. Вершиной творчества в данную историческую эпоху являлись произведения скульптуры Микеланджело, которые являются образцом для большинства современных скульпторов. Наибольшую популярность сейчас среди желающих купить скульптуру имеет малая пластика – небольшие скульптурные произведения, к которым можно отнести жанровые статуэтки, настенные и настольные портретные изображения, игрушки, произведения медальерного искусства и глиптики.

В нашей галерее в Киеве можно купить профессиональную авторскую скульптуру современных украинских художников, которые используют только натуральные материалы в изготовлении скульптур. Купить скульптуру для своего интерьера стоит только потому, что это прочный, долговечный, а главное – модный аксессуар современности.

Скульптура

Термін «скульптура» був уведений в історію мистецтва древніми римлянами, і означає «вирізати», «висікати». Але термін «скульптура» означає не тільки вид мистецтва пов’язаний з художнім відтворенням дійсності в об’ємно-просторових формах, але і самі твори цього мистецтва — статуї, бюсти, рельєфи і т.д.

Так само як і живопис, скульптура може бути станковою (статуї, портрети, жанрові сцени), тобто такою, яка має самостійне художнє значення, і монументальною (пам’ятники, декоративна скульптура у садах і парках, рельєфи на будівлях меморіальні ансамблі), фізично, або просторово зв’язаною з архітектурою, або з певним природним оточенням і тому статично закріпленою (на п’єдесталі або якимось іншим чином).

По жанрам скульптура розділяється на портретну, жанрову (побутову — відтворення різних сцен побуту), анімалістичну (зображення тварин), історичну (портрети історичних особистостей та історичних сцен).

За формою зображення розрізняють скульптуру круглу, тобто трьохвимірну, яка допускає обхід і сприйняття з усіх сторін, вимір по висоті, ширині і товщині, і рельєф — скульптуру на площині, виконану із застосуванням перспективних скорочень, яку, зазвичай, можна розглянути лише спереду. Рельєф буває виступаючим, і тоді він розрізняється на низький (барельєф), який найчастіше застосовують на медалях, монетах і т.д. і високий (горельєф), який застосовують в станковій і монументальній скульптурі. В горельєфі деякі частини можуть бути зовсім окремими від площини і представляти собою трьохвимірні об’єми. Врізаний, або вдавлений рельєф застосовується більшою мірою на печатках, називається контррельєф.

Найбільш значним розділом світового мистецтва скульптури являється скульптура монументальна.

В минулому монументальна скульптура, а конкретно пам’ятники як одна з основних її форм, відтворювала в основному образи царів, завойовників, або ж легендарних міфічних і біблійських героїв. Пізніше (вже у ХVІІ ст.), у різних країнах створюють все більше пам’ятників поетам, письменникам, композиторам, вченим. Адже ці люди — духовне багатство нації, що виражає усе найкраще, що вніс даний народ у скарбницю світової культури і науки.

Але монументальна скульптура відображала серйозні, великі ідеї не тільки у формі пам’ятників. До монументальної скульптури відносяться також рельєфи, розташовані як на стінах будівель, так і окремо у вигляді стел. Важливий розділ монументальної скульптури — пластичне прикрашення будівель, як чисто декоративне, у вигляді підтримуючих балкони і еркери фігур атлантів, або завершальних будівлі скульптурних груп, так і змістовне відображення сюжетів суспільного життя. Одна з розповсюджених форм монументальної скульптури — статуя, можливості якої у відображенні подій суспільного життя найбільш широкі. Вона може бути художнім символом цілої країни, історичної епохи.

Провести чітку грань між декоративно і монументальною скульптурою не завжди буває просто.

Якщо в архітектурі або садово-парковому мистецтві скульптура більшою мірою відіграє декоративну роль, то у меморіальних ансамблях, у поєднанні з архітектурою, виражає серйозні суспільно визначні ідеї. В цьому випадку частіше використовують не окремі фігури, а групи, які виражають те чи інше дійство і стан. Але будучи творами монументального мистецтва групові композиції нерідко мають тут більш вільний жанровий характер. Тому, і грань між монументальними і станковими скульптурами для яких характерні саме жанрові композиції, теж буває провести нелегко і орієнтуватися потрібно не на зовнішні форми, розмір і прийоми ліплення, а перш за все на зміст, на ті ідеї, які несе у собі твір. Монументальна скульптура, як правило, пов’язана з великими, масштабними ідеями і має якість загального значення. Вона відтворює історично важливі події, пов’язані з долею цілої країни, народу, культури, з його жертвами і досягненнями. Вона звернена до всіх людей і виражає прогресивні ідеали і високі моральні принципи.

Розп’яття
2008 р. 320х150 Бівень мамонта,дуб,агат
«Розп’яття»
Детальніше...
Полювання
2009 рік 125х250 бівень мамонта, ебен (чорне дерево)
«Полювання»
Детальніше...
Ундіна
бронза 2002 р.
«Ундіна»
Детальніше...
Багіра
2009 р. 280х170х400 бронза, мармур
«Багіра»
Детальніше...
Мисливець
2009 р. 600х470х700 бронза, мармур
«Мисливець»
Детальніше...
На сторожі
2009 р. 350х240х700 бронза, мармур
«На сторожі»
Детальніше...
Веселий слон
2009 р. 370х190х450 бронза, мармур
«Веселий слон»
Детальніше...
Солодкі сни лева
2009 р. 210х230х420 бронза, мармур
«Солодкі сни лева»
Детальніше...
Бізон
2009 р. 300х220х470 бронза, мармур
«Бізон»
Детальніше...
Олень
2009 р. 410х140х420 бронза, мармур
«Олень»
Детальніше...
Гречанка-смаківниця
2009 р. 890х400х810 бронза, мармур
«Гречанка-смаківниця»
Детальніше...
Дерево життя (стіл)
2009 р. 630х700х750 бронза, мармур, скло
«Дерево життя» (стіл)
Детальніше...
Дракон

2010 р. 320х130х80 морений дуб, агат, кістка мамонта, перламутр, онікс; підставка - ебен

«Дракон»
Детальніше...
Морська охота
2010 26 cm позолота, бронза, граніт
Морська охота
Детальніше...
Ловець вдачі
2007 28 cm позолота, бронза, граніт
Ловець вдачі
Детальніше...
Викрадення Європи
2000 30 cm позолота, бронза, граніт
Викрадення Європи
Детальніше...
Сафарі. Полювання
бронза, позолота 2009
Сафарі. Полювання
Детальніше...
Показано 1-18, всього 47 творів