– Для меня творчість – це колекціонування. Художник — це колекціонер. Не скнара, який накопичує все без розбору, а саме колекціонер — який ціленаправлено збирає лише ті речі, які дійсно любить. Насправді, ти — це те, що ти впускаєш в своє життя. Ти — сума того, що на тебе впливає. Як казав Гете: «нас створює і формує те, що ми любим.”

– Немає нічего оригінального на 100%. «Що було, те і буде; і що робилось, те і буде робитися, і нема нічого нового під сонцем» (Біблія, Экк 1:9) . Іноді достатньо змішати елементи старих ідей чи змінити спосіб їх вираження. Іноді знайти “свою лінію” означає перейти ту грань, яка відрізняє хорошого ремісника від Художника.

– Якби я чекала, коли зрозумію «хто я» і «для чого живу», я до сих пір сиділа б без діла, намагаючись знайти себе замість того, щоб просто почати щось робити. З власного досвіду знаю — саме в процесі роботи ми розуміємо хто ми. Запитайте будь-якого хорошого художника, і він скаже правду — він не знає, звідки беруться шедеври. Він просто робить свою справу. Кожного дня.

– Загальнопринятий романтичний образ богемного художника – в незмінному береті, з безладним способом життя  – повністю видуманий. Він призначений для надлюдини чи для того для того, хто хоче померти молодим. Правда в тому, що мистецтво потребує багато енергії. А енергії не буде, якщо тратити її на сторонні речі. Концентрація на улюбленій роботі – ось щоденний перебіг часу.

– Художник завжди на роботі: навіть якщо я ходжу по місту, я спостерігаю за грою світла та тіні, дорослими та дітьми, як падає освітлення…. Мене все цікавить. Художнику необхідна хороша практика та бажання приблизитися до абсолюту. Якщо нема хорошої академічної школи, то будь-яка творчість – як лодка без весел.

– Не так давно я стала мамою – це також в значній мірі вплинуло на мої роботи. Нема більшого задоволення, ніж спостерігати за дітьми та нема більш довершених форм, ніж дитячі пухленькі щічки 🙂 До того ж, граючись з дітьми, ми поринаємо у власні спогади – і цей потужний емоційний заряд для меня – ніщо інше як натхнення. Зображуючи дітей, я отримую шалене задоволення.

– Фотокамера – додатковий інструмент сучасного художника, універсальний накопичувач інформації. В порівняні з художниками попередніх епох, ми отримали величезну перевагу. Проте технічний прогрес поставив перед Художником нові завдання. Недостатнім є добре відчувати колір та форму, конкурувати з технікою намає ніякого сенсу. Набагато важливіше виробити індивидуальний почерк і знайти свою емоційну палітру. В наш вік інформаційного достатку потрібно розуміти, що можна відкинути для того, щоб зосередитися на речах, які для тебе дійсно важливі.

– Я б хотіла, щоб про мене колись сказали: «Роботи Іри Волкової – це спокій після втомливого дня. В її картинах відкриваються прості сюжети, але наче в заповільненій зйомці – все стає неймовірно прекрасним. І це – не пошук чогось великого, фантастичного і театрального -художниця пригоршнею черпає просте життя. І чим більше воно невигадливе, тим більш яскравими і чистими виходять його герої. Щастя, звичайне, людське – це її творчий камертон.»

Виставки та здобутки:

2013 – диплом за участь у проекті “Успішні жінки України” від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, “Спілки жінок України” та КМДА

2012 – медаль “Трудова слава” в номінації “За вагомий вклад в розвиток України та високу майстерність в сучасному мистецтві” , міжнародна академія рейтингових технологій і соціології “Золота Фортуна”

2012 – топ 77 найкрасивіших жінок України за версією міжнародного видання “Hallmarker” в розділі “Мистецтво”

2012 – персональна виставка «Квіткова рапсодія», галерея «Гама», Київ

2008 – персональна виставка „Сад тіней“, галерея „Глобус“, Київ

2008 – персональна виставка, ресторан „Креп де Шин“, Київ

2007 – участь в міжнародній виставці “АртЕкспо”, Лас-Вегас

2007 – участь у виставці « Благовіщення» галерея “Глобус”, Берлін

2007 – персональна виставка « HERBARIUM» , галерея «Срiбнi Дзвони», Київ

2006 – персональна виставка “Вино з кульбаби”, галерея «Срiбнi Дзвони», Київ

2004 – персональна виставка «CAPRICCIO», галерея «Срiбнi Дзвони», Київ

2003 – персональна виставка в галереї «ЛАДА», Київ