Хай-тек (hi-tech)

Хай-тек – естетична течія в архітектурі, що виникла у Великобританії і оформилася в 70-ті рр. XX століття. У перекладі з англійської «хай-тек» означає «високі технології». Якщо попередні стилі прагнули приховати архітектурний кістяк і інженерні комунікації будівлі, то хай-тек використовує всілякі вентиляційні шахти, балки і трубопроводи як повноцінні складові інтер’єру.

Ознаки стилю

Цей стиль органічно прижився в мегаполісах. Виникнувши в промислових приміщеннях, де все підпорядковано функціональному призначенню, з часом, він плавно поширився і на житлові приміщення. Інтер’єр в стилі «високих технологій» завжди відрізняють строгість, холодність, функціональність, лаконічність форм і повна відсутність прикрас. Для досягнення виразності використовується гра бетону, металу і скла. М’якість і природність натуральних матеріалів, що створюють затишну, м’яку атмосферу тут недоречна.

Меблі в такому інтер’єрі максимально схожі на офісні, з чіткими геометричними, дуже лаконічними формами з пластика, хромованого металу. Оббивка меблів переважно однотонна з сучасних матеріалів, що легко чистяться, або штучної шкіри. Фурнітура – хромованого або матового металу. Стільці і столи – пластикові, або поєднання скла і металу – скляні поверхні столів незвичайної форми і строгі металеві ніжки.

Традиційні дерев’яні шафи не впишуться в такий інтер’єр. Підійдуть всілякі стелажі на металевих каркасах з відкритими і закритими секціями. Полиці можуть бути виконані з дерева, пластика, скла або металу.

Освітлення в інтер’єру грає не останню роль. Спільне освітлення, неначе перенесене додому з цеху великого заводу – ряд світильників, що кріпляться безпосередньо до стелі, доповнюється чисельними однотонними металевими або скляними світильниками.

Величезні плазмові панелі, суперсучасні музичні центри і системи домашніх кінотеатрів дуже органічно вписуються в цей стиль. Строгі прямокутні форми, матовий метал, пластик і високі технології роблять їх ідеально відповідними один для одного.

«Гама»-стиль

Стиль досить специфічний, тому тут доречними будуть чіткі лінії художника, такі, наприклад, як графіка Дениса Чернова. Також картини відомого сюрреаліста Ігоря Панейка. Його роботи надзвичайно гармонійно звучатимуть у поєднанні з хай-теківськими елементами декору та меблями.