Бароко

Бароко (Barocco) у перекладі з італійської означає «химерний». Батьківщиною бароко вважається Рим, а найбільш яскраві зразки архітектури цього стилю були створені в Італії, Іспанії, Португалії, Південній Німеччині, Чехії, Польщі, Литві, іспанських і португальських колоніях в Латинській Америці. Даний стиль був і є покликаний продемонструвати багатство і престиж власника.

Ознаки стилю

Характерними особливостями стилю є: перевага криволінійних форм, пишнота, використання архітектурних форм (хвилеподібні колони, архітектурний декор). Широко застосовується лакування, цінних матеріалів в обробці: золото, срібло, мідь, кістка, мармур, різні породи дерева, мозаїка, облицювання шпоною. Надзвичайно популярні рослинні орнаменти — різьблення в’юнких стебел, вінків, раковин, гірлянд. Для барочного інтер’єру потрібно велике приміщення. Його можна візуально розширити за рахунок великих вікон, дзеркал і розпису стін, стель.

Необхідна умова стилю — велика кількість м’яких меблів. Чисельні табурети, стільці, крісла дивани з хвилеподібними контурами спинок, м’якими сидіннями і підлокітниками мають бути оббиті коштовними тканинами — оксамитом, штофом, гобеленом з вплітаннями золотих і срібних ниток. Оббивка кріпиться крупними цвяхами з масивними капелюшками. Характерною для бароко моделлю меблів стала м’яка канапа-кушетка, що спирається на шість, а інколи на вісім ніжок. Ніжки меблів у вигляді консолей, балясин, пірамід, що звужуються донизу, зазвичай прикрашалися багатим різьбленням.

Розкішний диван з хвилеподібними контурами спинки, м’якими сидіннями і підлокітниками, оббитий дорогою тканиною; масивна шафа, декорована характерним для епохи різьбленням; журнальний столик з інкрустацією; консольний столик з кованими канделябрами, розташований біля стіни; пишна кришталева люстра з підвісками, і дзеркала, прибрані в різьблені рами-всі ці елементи помешкання і складають основу інтер’єру у стилі бароко.

«Гама»-стиль

Розкішний стиль бароко можна підкреслити соковитими пейзажами Григорія Зорика та ексклюзивними роботами з бронзи, заслуженого художника України Михайла Беленя. Стиль інтер’єру, виконаного в бароковому оформлення, підкреслять і натюрморти, виконані в голландській манері Сергія Глущука.